starší přípravka: Fotbal milujeme

Starší přípravka – zápasový maraton

Během šesti dnů ( od soboty do čtvrtka) odehráli naši borci tři soutěžní zápasy. To je vytížení podobné jako v Premier League :o)

První dva zápasy naštěstí byly víceméně v „ tréninkovém režimu“, Horním Město i Břidličnou jsme porazili vysokým rozdílem a při různých sestavách a herních variacích.

Ve čtvrtek už to bylo ovšem jiné, čekal nás kvalitní soupeř v Krnově. Po podzimní remíze s tímto soupeřem panoval mezi hráči optimismus, vždyť od té doby jsme posílili o kvalitní útočníky a gólmana. Optimismus však počal velmi rychle vyprchávat již po pár minutách na hřišti. Krnováci na nás vletěli jak draci, a tvrdě trestali každou naši chybu v obraně. Střelba ze střední vzdálenosti byla tvrdá a přesná, náš brankář měl plné ruce práce. Taktika na tento zápas byla ve střídání dvou pětek. Jedna ofenzivní se zkušenými staršími hráči, druhá složená z mladších hráčů, děvčete a nováčka měla plnit roli defenzivní a vytvářet prostor pro odpočinek první pětky. Bohužel ani jedna pětka neplnila své role podle představ. Útočníci se nedokázali prosadit, obrana včas nereagovala na volné hráče. Proto byl výsledek poločasu 5:2 ve prospěch soupeře.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním stav změnit, hráči snad i pochopili trenérovy rady a záhy byl stav srovnán!

Hned to byl jiný fotbal, s přihrávkami, zakončením z větší i malé vzdálenosti. A hlavně urputnost a touha po zvratu soupeře zjevně zaskočila. Než se oklepal, už prohrával.

Pak ale znova ožil a diváci měli možnost vidět fotbal v ohromném tempu se spoustou skvělých akcí a především…S ÚŽASNÝMI ZÁKROKY NAŠEHO BRANKÁŘE DANIELA ! Po emočně vypjatém utkání jsme nakonec vydřeli výhru 9:8, což soupeř s pokorou a vztyčenou hlavou přijal a sportovně nám poblahopřál k vítězství. Děkujeme!

PS – ještě jednou musím vyzvednout výkon Dana v bráně. Pokryl neuvěřitelnou spoustu tvrdých ran, dobře umístěných, skvěle vybíhal i za cenu sebeobětování, neuhnul. Hlavně díky němu si vezeme z Krnova 3 body, Dane SUPER !