Jdi na obsah Jdi na menu
 

starší žáci: Rozpačité vítězství

Před utkáním na  krátké taktické poradě sdělili trenéři pan Suchý a pan Bešta hráčům pokyny, jak to dnes budeme hrát. Celý první poločas hráči pokyny víceméně respektovali.

Hned v úvodu krásnou střelou otevřel skóre Kryštof. I nadále jsme hráli dobře. Dobrý kolektivní herní výkon podpořený skvělými momenty individualit. Již po prvním poločase bylo o vítězi utkání prakticky rozhodnuto. Naše převaha byla způsobena zejména dvěma faktory:  Hráči plnili svěřené úkoly, hráli dobře. Druhým faktorem byla skutečnost, že jsme měli věkovou převahu, z čehož logicky pramenila i převaha v rychlosti,v síle atd. V naší sestavě bylo šest "dorazových" hráčů ročníku 2004. (Jakub, Michal, Rosťa, Jirka,Vojta, Petr). Kdežto soupeř měl jen dva takové hráče a navíc měl v sestavě šest mladších žáků ročníku 2006.

Tak jako již mnohokrát, tak i dnes trenéři pro druhý poločas zvolili taktiku herního tréninku pro zvýšení fotbalových dovedností všech hráčů. Tentokrát byl herní trénink zaměřený na přechodovou fázi, na mezihru a na výběr vhodného místa pro převzetí přihrávky.

Z počátku druhého poločasu hráči pokyny plnili a bylo vidět, že to hráčům může prospět. Pak se však něco zlomilo. Jednak hráči prokazatelně věděli, že máme převahu a spousta z nich  začala hrát  příliš individuálně nebo míče jen nakopávali. Záměr trenérů na nácvik mezihry vzal za své.  Svůj podíl viny mají i někteří naši příznivci, kteří trvale hráčům radí činit něco jiného, než jaké mají úkoly od trenérů. Dobře mířené rady pak však působí zmatek. Důkazem je mimo jiné i to, že jsme za 35 minut druhého poločasu měli 21 ofsajdů.

Z pohledu nezaujatého fotbalového diváka však utkání mělo své kouzlo. Statečný výkon mladších hráčů soupeře si zaslouží uznání. Radost byla sledovat Daniela v osobních soubojích. Dnes měl 100%-tní úspěšnost a navíc vše zahráno s velkou rozvahou.  Potěšitelné bylo i potvrzení Jirky jako tvůrce hry. Jeho průnikové přihrávky byly famózní. Spousta naběhaných kilometrů v podání Jakuba Steigera a Denisy budí úžas. Zrychlení Tondy v závěrečné fázi útočného osobního souboje je jako z učebnice. Vstřelení dvou hattricků v podání Michala a Rostislava se taky nevidí každý den. Vrcholným zážitkem však bylo sledovat hru Nikolase - hráče soupeře. Jednak odehrál celý zápas za mladší žáky, kdy nám vstřelil tři branky. Další dvě branky pak vstřelil i za starší žáky. Zejména však jeho herní projev byl mnohdy neuvěřitelný.

Dnešní vítězství nám zajistilo průběžný náskok 5-ti bodů na čele tabulky. Do konce podzimní části zbývají dvě kola. Pokud tedy uhrajeme minimálně dva body, tak sezónu ukončíme jako podzimní mistr Krajské soutěže.

Další utkání hrajeme v neděli 21.10.2018. Přivítáme tým z Města Albrechtic.