Jdi na obsah Jdi na menu
 

starší žáci: Výrazný úspěch na turnaji OFS

OFS starších žáků

V neděli 5.2. pořádal Okresní fotbalový svaz turnaj starších žáků. Tento turnaj je prestižní okresní záležitostí a náš klub se ve všech věkových kategoriích pravidelně této akce účastní.

Naši starší žáci nastoupili ve složení : Ondra Svoboda ( G)-2002, Jan Neuwirt ( 2002), Filip Žatka ( 2002), Jan Panyla , Jakub Mička, David Mička, Patrik Rusinko, Šárka Lukaštíková ( všichni 2003) a Daniel Panyla ( 2005).

Do turnaje jsme šli s vědomím, že podzimní část halové sezóny byla jen „udržovací“ s minimem tréninkových jednotek. Navíc účast týmů hrající prestižní krajské soutěže ( Slavoj, Krnov, Vrbno, Rýmařov, Břidličná) nás předurčovala do role outsiderů a cílem trenéra bylo tedy primárně nevyhořet s týmy z okresního přeboru ( H.Benešov, Jindřichov, Zátor) a umístit se do 6. místa.

Ve skupině jsme postupně přehráli soupeře z Rýmařova ( 4:0), Břidličné (3:1) a Zátora ( 5:3), čímž jsme si i přes prohru s SO Bruntál (0:3) zajistili 2.postupové místo ze skupiny. Již tento výsledek byl nad očekávání!

V semifinále jsme nestačili na skvěle technicky hrajícího i fyzicky nás převyšujícího soupeře z Krnova ( 1:4) a čekal nás tedy zápas o 3.místo s týmem Vrbna. Nervy drásající zápas jsme nakonec zvládli poměrem 2:1 a vybojovali tak v konkurenci týmů hrajících krajské soutěže skvělé 3.místo!

 

Hodnocení:

Přes tréninkové manko i s věkovým průměrem mladším týmem jsme uhráli vynikající výsledek, a to zejména díky skvělé týmové souhře, bojovnosti a výkonu brankáře. Pro trenéra důležité fakty jsou tyto : téměř nulové konflikty v mužstvu ( !!!), pohoda při hře i mimo ni, chuť a bojovnost v rámci fair play, opora rodičů a snad také fakt , že realizační tým neměl snahu tlačit tým do výsledků za každou cenu ( preference hry a snahy před výsledkem).

Jako trenér a současně rodič tímto děkuji klukům a dívce za skvěle prožitou sportovní neděli.


 

FOTO z turnaje: klikni ZDE