starší žáci: Výhra v zápase o první místo

Hektická sobota

Tato sobota byla událostmi nacpaná. Mladší přípravka a starší žáci hráli své mistráky, večer se konal souboj českých reprezentantů na hokejovém MS a perličkou, která sobotu odstartovala, byla svatba dlouholetých členů Juventusu, Andrey a Michala.

Všechny tyto akce dopadly pro nás úspěšně, Michal řekl Ano Andree, Andrea Michalovi, mladší přípravka vysoko porazila M.Morávku a starší žáci zvládli zápas sezóny v Osoblaze. I ti naši hokejisté s jistotou převálcovali Bělorusko.

Ze všech těchto akcí jsem oprávněn okomentovat jednu – zápas žáků v Osoblaze:

Osoblaha je náš největší soupeř o titul, na podzim na našem hřišti jsme horko těžko uhráli remízu, proto se do nížin jelo s lehkými obavami. Na místě jsme zjistili, že terén je velmi těžký, měkký, tráva vysoká, hřiště velké a široké.

První poločas byl dřina, hra byla pomalejší, díky terénu únavná. Pár šancí bylo na obou stranách, gól nepadl. Když jsme přečkali dvě gólovky soupeře v prvních třech minutách druhého poločasu, počaly se otěže zápasu nenapádně přesouvat do našich rukou ( nohou). Nakonec jsme vyhráli zaslouženě 4:0 góly Jirky Prasličky, Davida Mičky, Honzy Panyly a v závěru si penaltu vychutnal náš golman Ondra Svoboda.

Shrnutí: za výkon patří poklona všem hráčům na hřišti bez vyjímky. Druhý poločas byl ukázkou týmové souhry, psychické odolnosti (což možná byl i rozhodující faktor, neboť soupeř se po obdrženém 2.gólu počal psychicky rozkládat) a slušné fyzické kondice.