sobota 13.5. - dvě výhry JUVENTUSU

Mladší přípravka hrála od 13.30 hod. Hřiště bylo po pátečním dešti s ledovými kroupami trochu měkčí, přesto byl terén velmi dobrý. Na utkání dvou bruntálských týmů se dostavila spousta diváků. Oba celky se představily s naprosto odlišným herním projevem. Soupeř z Olympie Bruntál byl velmi kvalitně takticky připraven. Výborné a variabilní herní rozestavení, souhra, náběh do volných prostorů a zažité standartní situace. V tom všem nás Olympie převyšovala.

Naproti tomu na našich hráčích bylo vidět, že poslední tři měsíce se výhradně věnujeme pouze zdokonalování individuálních schopností hráčů a že trenér dosud zcela ignoruje týmovou souhru.

V úvodu zápasu nás Olympie přehrávala, a to zejména díky tomu, že jejich hráči měli výborný pohyb bez míče. Proto náš trenér naordinoval snížení tempa hry. Dle očekávání to způsobilo, že jsme získali trvalou převahu, protože v individuálních dovednostech jsme dnes byli lepší.  O osudu zápasu rozhodlo zejména to, že jsme byli mnohem lepší v individuálních soubojích.

Vítězství těší, přesto nám zápas ukázal mnohé naše nedostatky. Zejména hrozná je činnost našich hráčů po ztrátě míče a zcela katastrofální je pohyb hráčů bez míče. Již by to chtělo zvolna začít s kombinacemi a taktikou. Přesto trenér po zápase sdělil, že i nadále bude důraz kladen na rozvoj individuálních schopností. A to i za cenu, že obětujeme výsledky v některém dalším herním tréninku v rámci mistráků Okresního přeboru. I soutěžní utkání je jen trénink. Sice specifický, ale  stále jen trénink. Přesto hráči trenéra a snad i rodiče potěšili tím, že tříměsíční trénink zaměřený na individuální činnosti dnes přinesl své ovoce a hráči ukázali, že základy fotbalové práce s míčem již zvládají.

Zápas starších žáků se hrál od 16.00 hod. Jak se již stává tradicí, tak utkání s Jindřichovem vždy začínáme hororově. Zahájíme vlažne, útočíme, zahazujeme gólovky a soupeř dává branky. Stejné to bylo i dnes. Za úvodní čtyři minuty jsme měli tři příležitosti ke vstřelení branky. Soupeř z obranného odkopu se dostal do brejku a prohrávali jsme. Za dalších pět minut to bylo stejné. Šestkrát jsme vystřelili, pak nedůraz v obraně a bylo to 0:2. Reakce trenéra Martina Žatky byla rychlá. Do středu hřiště přišel tvořit hru Filip Žatka a na levé křídlo byl vysunut Jan Panyla. Právě spolupráce těchto dvou hráčů vedla k našenu úvodnímu gólu. A pak to již šlo snadno. Poločas jsme vyhráli 5:2. I ve druhém poločase jsme byli fotbalovější. Kdyby kluci našli odvahu častěji zakončovat, tak mohlo být branek i více. Proto musela klukům ukázat jak se to hraje jedna z hráček našeho celku. Posledniho slova se ujala Šárka Lukaštíková a nádhernou brankou uzavřela skóre na konečných 10:3.

Další zápas hrají starší žáci již ve středu 17.5. na domácím hřišti.