Jdi na obsah Jdi na menu
 

roč.2007: Úspěch ve Šternberku

Dne  12.2 jsme se zůčastnili halového turnaje ve Šternberku. Turnaje se účastnilo 10 celků a byly rozděleny do 2 skupin.
Skupina A:  Hněvotín, HFK Olomouc A,  Chválkovice, OMK, Šternberk Juventus Bruntál,  
Skupina B:  Uničov, Sokol Dub, HFK Olomouc B, Slavotín,  Kostelec na Hané. 

 

- V prvním zápase jsme se utkali  s Hněvotínem  a  jasně jsme soupeře přehráli v poměru 3:0 ( Štěpán Šebek, Marek Maněk, Mates Zicha) 

V druhém utkání jsme narazily na HFK Olomouc A bohužel jsme prohráli 2:0,  přestože jsme v zápase měli více šancí, ale nebyli jsme schopni dát gól. 

 

V třetím zápase jsme se utkaly s celkem  Chvalkovic a  opět jsme na palubovce jasně dominovali výsledek skončil 3:0 (Mára Maněk, David Krystyn, Honza Kaluža) 

 

Ve čtvrtém zápase jsme hrály o postup do semifinále proti celku OMK Štemberk, Většina fanoušků jasně podporovala domácí celek, ale naši hráči nechali na hřišti své maximum. Když se zdálo rozhodnuto že domácí zápas vyhrají nejtěsnějším rozdílem, podařilo se nám 10 sekund před koncem vyrovnat na konečných 2:2 (David Krystyn, Honza Kaluža).

Nakonec to vypadalo že  do semifinále postoupí OMK Štemberk který měl skore 9:5  (rozdíl 4 branek) my jsme měli skore 8:4 (rozdíl 4 branek) V prvním momentu to vypadalo, že postoupí domácí celek, protože dal o jeden gól více, ale s tím jsem já nesouhlasil a další trenéři vedlejších skupin taky ne, Počet vstřelených branek rozhoduje jen v případě rovnosti 3 týmu. Domluvily jsme se  rozumně a na nejspravedlněší věci a to byla střelba pokutových kopů. 

 

Bohužel nevím čím to je, ale tato disciplína se nám nedaří. Dvakrátt jsme nedali a jen díky Mirkovi jsme furt byli v naději. Ke třetí penaltě se postavil David Krystyn a dal, jenže soupeř bohužel taky. Možná jsem udělal chybu a poslal toho stejného hráče znovu a bohužel nedal a soupeřův brankář zápas rozhodl. Byli jsme blízko k postupu mezi nejlepší 4,  ale sportovní štěstí se přiklonilo na stranu soupeře.

 

V  dalším zápase jsme hráli o to, jestli budeme hrát o 5.místo nebo o 7,  kde jsme hrály proti HFK Olomouc B .  Tohle byl nejhorší výkon na turnaji a jen tak tak jsme vyhráli. Kde David Štulaiter po individuální akci rozhodl.  Výsledek 2:1  (David Krystyn, David Štulaiter).  

 

O 5.místo jsme se utkali s FK Slavotín, který hrál na turnaji velmi dobře a měl stejnou smůlu jak  my. Také prohrál pouze jednou ve skupině a jen díky vzájemnému zápasu nepostoupil ze skupiny. Zápas jsme začali dobře, když jsme 2:0 vedli zdálo se být hotové, jenže soupeř snížil po jasné ruce na 2:1 a o minutu později bylo vyrovnáno na 2:2 ( Mára Maněk. David Štulaiter)  Nakonec se rozhodovalo v penaltách kde jsme tentokrát 2  ze 3 proměnily a soupeř nedal ani jednu. 

 

Turnaj hodnotím velmi pozitivně.  Šáhli jsme si na dno sil a ze 6 zápasů  jsme   3 vyhráli v hrací době  2 remízovali a pouze jedený zápas jsme prohráli. Všichni hráči na turnaj předvedli bojovný výkon.  Nejvíce mě překvapil vynikající výkon brankáře Mirka, ale fotbal je kolektivní hra, takže úspěch je  zásluha celého týmu. 

 

Jediné co mně mrzí že jsme byli tak blízko k postupu do semifinále a jen díky penaltám jsme prohráli  s vítězem turnaje. Může nás těšit že jsme vítězy turnaji sebrali bod. 

 

Sestava: Mirek Fojtášek, Štěpán Šebek, Táda Donátek, Marek Maněk,  David Štulrajter, Jan Kaluža, David Krystyn, Matyáš Zicha. 

cam_0168.jpgcam_0197.jpg

Další FOTO: klikni ZDE