Jdi na obsah Jdi na menu
 

Šumperk - 8.5.2008

9. 5. 2008

Dne 8.5.2008 pořádal sportovní klub FK SAN-JV Šumperk turnaj přípravek pro hráče narozené po 1.1.2000. Obrazek

Turnaj se konal v krásném areálu městského Tyršova stadionu a hrálo se hřišti s umělým trávníkem. Návštěvníci areálu si mohli s obdivem prohlédnout i hlavní stadion po rekonstrukci, který má novou krytou tribunu, skvělý travní pažit i atletickou tartanovou dráhu a další spotovní zařízení. Součástí sportovního komplexu jsou i tři hřiště na volejbal, hřiště na plážová volejbal, hřiště pro malou kopanou, tělocvična, kuželna, několik tenisových kurtů a další sportovní zařízení, včetně vloni otevřeného fotbalového hřiště s umělou trávou.  Obrazek

Mnoho návštěvníků může hostitelům jen tiše závidět jejich skvělé podmínky pro sportovní život. Kromě JUVENTUSU Bruntál se turnaje zúčastnili i tyto družstva : Sigma Olomouc, Šumperk A, Šumperk B, Ještěrky Bruntál, Uničov, Prostějov, Svitavy a Mohelnice. Hrálo se systémem každý s každým, takže každé družstvo odehrálo celkem 8 zápasů. Turnaj pro náš tým posloužil jako generálka na sérii utkání, které sehrajeme s vrstevníky z Čech i Moravy v polovině května na hřišti Baníku Ostrava.

Turnaj v Šumperku byl pořádán pro věkově starší chlapce, takže průběh jednotlivých utkání se dal předem odhadnout. Turnaj byl skvělou příležitostí otestovat zejména defenzivní činnost jednotlivých hráčů  a celého týmu. Herní projev byl nad očekávání úspěšný. Sehráli jsme dobrá utkání, která byla ozdobena nádhernými fotbalovými momenty. Potlesk přítomných diváků si hráči vysložili zejména za svůj výkon při bruntálském derby, kdy se svými kamarády s družstva JEštěrky Bruntál sehráli výborný zápas, který skončil bezbrankovou remízou. Pořadatelé a návštěvníci ocenili i tu skutečnost, že jsme jako jediný tým nominovali do turnaje dvě děvčata, která svým výkonem byla pro tým značnou posilou.

Účast na turnaji splnila svůj účel, protože se jednalo o první ucelené fotbalové vystoupení po zimní přípravě. Navíc turnaj je možno hodnotit i výsledkově jako úspěšný. Nejdůležitější však byla radost a spokojenost samotných dětí. Přítomní rodiče i členové realizačního týmu tímto našim hráčům vyslovují velké poděkování.

Obrazek

Obrazek