Jdi na obsah Jdi na menu
 

Široká Niva - výsledky turnaje

5. 7. 2008

V sobotu dne 5.7.2008 se v den svátku věrozvěstů svatých Cyrila a Metoděje konal v obci Široká Niva tradiční turnaj. Setkání sportovců se uskutečnilo pod názvem "Povodňový turnaj". Akce se každoročně pořádá jako připomínka hrozivých záplav v roce 1997 a na památku všech, keří byli velkou vodou postihnuti na životě, zdraví či majetku. Zároveň je však připomenutím sounaležitosti a pomoci, které se dostalo postiženým od od svých spoluobčanů z celé republiky. Je také připomenutím pracovitosti místních občanů, kteří mimo jiné vybudovali nové hřiště, které je dnes jedno z nejlepších na okrese a kde jsme si v sobotu zahráli.

Mládežnický turnaj proběhl v polední přestávce turnaje dospělých. Souboje dětských družstev se zúčastnili hráči a hráčky těchto týmů : Juventus Bruntál, Široká Niva a Juventus Bruntál červení.

 

Obrazek

V úvodním utkání nastoupily proti sobě družstva Juventusu Bruntál a Široké Nivy. Ačkoliv měl soupeř značnou věkovou i výškovou převahu, tak utkání bylo zcela vyrovnané. Soupeř si brankové příležitosti vytvářel díky své značné fyzické převaze a hráči našeho týmu byli několikrát blízsko ke vstřelení branky díky svému fotbalovému umění. Byli jsme fotbalově jednoznačně lepším celkem. Diváci často ocenili herní dovednosti našich hráčů potleskem. Ukázalo se, že tréninkový proces našich hráčů nese své výsledky a že individuální fotbalové dovednosti převažují nad věkem, výškou a fyzickou zdatností soupeře. Utkání skončilo nerozhodným výsledkem a obě družstva si do tabulky připsala jeden bod.

Ve druhém utkání nastoupil červený tým Juventusu Bruntál proti Široké Nivě. V našem družstvu nastoupily k utkání čtyři děvčata. Pokud se někdo domníval, že se to na výkonu našeho týmu projeví negativně, tak byl rychle vyveden z omylu. Dívky s velkým zápalem řešily herní situace a společně s chlapci předvedli skvělé fotbalové představení. Výsledkem bylo vítězství našeho družstva v poměru 1:0.

Vyvrcholením turnaje pak bylo vnitroklubové derby mezi našimi družstvy.

 

ObrazekObrazek

Finále se hrálo v pozměněném herním systému. Hrálo se bez brankářů a bez střídání, takže na obou stranách hřiště bylo vždy 9 hráčů. Bylo to derby jak má být. Vysoké nasazení, rychlost, obrovská motivace, skvělý fotbal a žel také vyšší tvrdost ve vzájemných soubojích. Hráči si nic nedarovali. Některé souboje si vyžádali následné ošetření, ale naštěstí se nikomu nic nestalo. Utkání bylo ozdobeno nádhernými brankami, ať již se jednalo o lob do odkryté branky, nebo střela levačkou po uvolnění do volného prostoru i záverečná skvělá individuální akce zakončená střelou ke vzdálenější tyči. Prostě nádhera. Konec zápasu i skvělého turnaje pak oslavili všichni naši hráči tradičním vítězným rituálem a pokřikem.

 

Obrazek

Celý turnaj jako hlavní rozhodčí zcela s přehledem řídil Víťa a svým bezchybným výkonem si hlasitě  řekl o nominaci na další utkání.

Před vyhlášením výsledků si hráči ještě vyzkoušeli střelbu pokutových kopů. I přes nízký věk již naši hráči mají při svých střelách dostatečnou razanci. Někteří navíc zcela neunesli dramatičnost situace, takže výsledkem bylo, že polovina pokusů skončila přestřelením branky a dopadem míče daleko za brankou v řadách diváků a country kapely.

Další poděkování patří i ostatním fotbalovým přátelům ze Široké Nivy, kteří pro děti nakoupili různé drobnosti a sladkosti, které pak dětem po turnaji a po penaltách rozdali. Milí štamgasti, Děkujeme.

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek