Jdi na obsah Jdi na menu
 

Razová - turnaj

24. 5. 2008

V rámci tréninkového procesu jsme se zúčastnili turnaje v Razové. Účast na tomto turnaji jsme zcela podřídili tréninkovým potřebám. Hlavním cílem bylo vyzkoušet hráče v novém prostředí se soupeřem, který byl  věkově různorodý a převážně starší. Dalším cílem bylo otestování fyzické připravenosti hráčů, takže každý účastník dostal na hřišti relativně velký časový prostor ke hře. Dalším z cílů bylo zjištění taktické vyspělosti hráčů a proto před samotnou hrou a většinou i v průběhu všech zápasů dostávali hráči od trenéra minimum pokynů. O to intenzivněji byly zaznamenávány  poznatky o jednotlivých hráčích a o způsobech, jak řeší herní situace. Proces poznávání typologie hráčů tak pokročil do další fáze.

V turnaji jsme měli Obrazekdvě družstva, takže v samotném začátku bylo nutné provést rozdělení do družstev. Toto rozdělení, zcela v duchu stanovených cílů, proběhlo zcela náhodně. Přispělo k tomu i to, že do turnaje jsme nominovali další dvě nové hráčky. Počet děvčat v našich týmech tak dosáhl počtu čtyřech hráček. Navíc jsme pro tento turnaj získali posilu na post brankáře. Ve hře nám navíc pomáhal hráč, který prokázal dobré herní schopnosti. Toto vše nám umožnilo sestavit dvě personálně i herně kvalitní družstva. Hrálo se obvyklým způsobem s počtem hráčů 7+1. Hrací doba jednotlivých utkání byla stanovena na 2 x10 minut. ObrazekV prvním utkání nastoupil náš modrý tým proti domácímu družstvu z Rázové.  V úvodních minutách obou střídajících formací jsme vždy dokázali držet se soupeřem vyrovnanou hru. S ubývajícími fyzickými silami se však projevila převaha domácích starších hráčů. Za bojovný výkon však byli všichni trenérem pochváleni.

Po krátké přestávce ke druhému utkání turnaje nastoupili naše týmy proti sobě. I zde se projevila ta skutečnost, že modrý tým měl v nohou jeden zápas. Žlutý tým tak v úvodu zápasu získal brankvý náskok, který si až do konce zápasu udržel. Důležitější než výsledek však byl herní projev. Pro většinu přítomných příznivců JUVENTUSU Bruntál  bylo příjemným překvapením, že hráči již v mnohem větší míře využívali větší plochu hřiště, že docházelo ke správnému a účelnému využívání prostorů hřiště. Některé situace byli navíc ozdobeny cílenou kombinační hrou. A již tradičně skvělá byla bojovnost a nasazení v osobních soubojích.       Prostě PARÁDA !!!!!!!!!!!!!  a RADOST  Pohledět.

Realizační tým tímto děkuje hráčům  za předvedené výkony. Poděkování bylo také zasláno pořádajícímu oddílu TJ SOKOL Razová za pozvání a za přípravu turnaje. Pokud to okolnosti dovolí, tak turnaj bude dne 7.6.2008 zopakován, ale začátek bude asi již ve 12.00 hod, protože utkání místního družstva dospělých bude začínat také o hodinu dříve.

 

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek