Jdi na obsah Jdi na menu
 

Raduň a Aquapark Kravaře

22. 9. 2008

V neděli dne 21. září 2008 jsme sehráli přátelské utkání proti družstvu přípravky z Raduně. Přípravě na tento zápas jsme podřídili svou činnost v posledním měsíci. A to jak tréninkovou, tak i organizační. Utkání bylo dlouhodobě připravováno jako test úspěšnosti přenášení nejnovějších tréninkových metod do podmínek amaterského klubu v nejmaldší věkové kategorii. Proto utkání přihlížel metodik ČMFS i profesionální trenér mládeže. Utkání mělo pro náš klub svým způsobem strategický význam.

Podporu při utkání nám poskytly i děvčata ze STONOŽEK - viz samostatný příspěvek s poděkováním. Již při odjezdu se ukázalo, že otázka dochvilnosti není jen problémem našeho předsedy, ale že podobným neduhem trpí i další osoby.

Pro náhlou nemoc se někteří omluvili a v utkání jsme tak byli oslabeni neúčastí kapitána Luboše, Matěje, Aničky, Terezky, Jakuba, Dominika, Adama, Honzy a dalších klíčových hráčů, takže do utkání nastoupilo jen 15 statečných. 

Obrazek

Hrálo se na těžkém rozmoklém terénu za chladného počasí. Hrálo se v malebném prostředí, kterému dominoval zámek Raduň. Již při příchodu k hřišti se stačili někteří hráči promáčet v místním rybníku.  Těsně před utkáním proběhlo focení a poté již hráče svolal rozhodčí ke slavnostnímu nástupu k utkání. Rozhodčí měl akreditaci KFS a pravidelně řídí utkání I.A třídy dospělých. Již od úvodních minut bylo patrné, že jsme narazili na nejsilnějšího soupeře v naší dosavadní krátké zápasové praxi. Soupeř nás v tréninkovém oblečení a v tréninkovém tempu zcela přehrával a našim hráčům předváděl, jak má vypadat fotbal v této věkové kategorii. Naši branku v té době hájila jedna z našich devíti registrovaných hráček. Zařazení Barborky se ukázalo jako dobrý tah a ta se svým spoluhráčům odvděčila několika skvělými zákroky. Celý první poločas probíhal bez zásahů trenérů obou družstev tak, aby děti sami předvedly, co je jim vlastní a kde jsou jejich slabší či silnější stránky.

Obrazek

I přes  výborný výkon brankářky a přes snahu ostatních hráčů jsme první poločas prohráli 6:0.

Do druhého poločasu jsme změnili sestavu  i herní rozestavení a hráči dostali pokyny ke změně herního stylu. Všechny změny byly pozitivní a najednou došlo k vyrovnání hry, soupeře jsme místy dostávali pod tlak a z mnoha střel jsme vytěžili jeden gól. V tu chvíli soupeř již hrál s plným nasazením, ale najednou to bylo na naše hráče málo. Dá se říci, že jsme první čtvrthodinu druhého poločasu zcela opanovali. Pak však našim hráčům rapidně docházeli síly, takže soupeř vstřeli další tři branky a celé utkání vyhrál zcela zaslouženě v poměru 9:1.

Přesto naši hráči za předvedený výkon zaslouží pochvalu, a to zejména za hru v první části druhého poločasu. Uznání se jim dostalo i od přítomných odborníků a jeden z profesionálních trenérů dokonce navštívil naše hráče v kabině a hráče pochválil a popřál jim hodně štěstí, trpělivé rodiče a obětavé trenéry. Jeho odborné stanovisko, které sdělil funkcionářům našeho klubu, pak bylo pro náš klub velmi příznivé. Velmi to potěšilo a všechny povzbudilo do další práce.

A pak jsme zažili něco, co se jen tak nevidí. Domácí tým pozval naše hráče do klubové hospůdky "Raduňka". Zde místní koupili našim hráčům výbornou polévku a poskytli další občerstvení. Teplá strava dětem přišla vhod. Toto gesto slovanské pohostinnosti nám udělalo radost. Proto upřimné poděkování patří všem domácím pořadatelům, kteří o naše děti pečovali po celou dobu pobytu v v obci Raduň.

Obrazek

Zvláštní a srdečné poděkování pak patří Alešovi, organizátorovi celé akce, Markovi jako trenéru domácích a všem ostatním z početného sboru pořadatelů. Utkání se hrálo před nevídaně početnou návštěvou, kde kromě rodičů a fotbalových odborníků, utkání sledovala i široká veřejnost. Drobnou odměnou bylo i pozvání, kterého se nám dostalo od přítomných funkcionářů dalších klubů. Naskýtá se nám tak možnost sehrát přátelské utkání v Opavě a ve Slavkově.

Po obědě jsme pokračovali do Kravař a děti za odměnu dostali od klubu možnost navštívit místní aquapark. Vyřádili se.

 

Obrazek

Celkově lze akci hodnotit jako velmi vydařenou. Svým významem přesahuje i naši účast v zahraničí, kde jsme hráli na mezinárodním turnaji.

Akce byla organizačně vyčerpávající, a to i vlivem poruch ve vnitroklubové komunikaci. Radost dětí však všechny strasti vymazala. Na improvizované schůzi rodičů bylo rozhodnuto, že obdobná akce bude ještě nejméně jednou zorganizována. I když tomu bude chybět napětí z důležitého doprovodného fotbalového utkání.

Úspěch akce JUVENUSU Bruntál byl dán i dlouhodobou podporou těchto těchto společností :

ALCOM ALVAL, ATIS, Havlík-OPAL, OSRAM, DataF Praha,

a dalších partnerů : ZŠ Okružní Bruntál, SPŠ Bruntál, bruntal.net