Jdi na obsah Jdi na menu
 

První mistrovské utkání - první vítězství

30. 8. 2008

První sezóna Juventusu Bruntál v soutěžích ČMFS.

První mistrovské utkání.

První vítězství.

Za krásného slunečného počasí a na perfekně připraveném hřišti Obrazekse dne 30.8.2008 konalo historicky první soutěžní utkání JUVENTUSU Bruntál.

Našim soupeřem bylo družstvo z Horního Benešova, které hrálo v bílých dresech s modrými štulpnami a trenkami v téže barvě. Naši hráči nastoupili v tradičních dresech JUVENTUSU, které jsou navíc opatřeny názvy našich partnerů, kterými jsou společnosti ALCOM ALVAL, ATIS,  Havlík-OPAL,  Osram a DataF Praha s.r.o.

Před zahájením utkání proběhla porada pořadatelů, rozhodčího a funkcionářů obou družstev. Hlavní pořadatel seznámil sbor pořadatelů s povinnostmi, společně s rozhodčím a zdravotníkem překontrolovali zdravotnické potřeby, nosítka a další předepsané náležitosti. Poté hlavní rozhodčí překontroloval stav hřiště, rozměry branek, uchycení sítí a rozměry hřiště i vyznačení vzdáleností pro rohové kopy a pokutový kop. Po sepsání Zápisu o utkání byli rozhodčímu předány platné registrační průkazy hráčů. Bylo konstatováno, že jsou splněny všechny náležitosti dané Soutěžním řádem a dalšími předpisy  Českomoravského fotbalového svazu.

Utkání bylo zahájeno ve 14.00 hod. Od samého začátku se hrálo ve vysokém tempu a s plným nasazením hráčů obou družstev. Úroveň hry odpovídala začátku sezóny, kdy byla na obou stranách vidět velmi malá rozehranost. Nižší technické dovednosti i slabší úroveň taktické vyzrálosti byla nahrazována bojovností a zápalem sportovců. V úvodu si obě družstva vytvořila několik brankových příležitostí, ale oba brankáři prokazovali své umění, takže se hrálo až do 15 minuty bez branek. V té době se domácí ujali po krásné individuální akci a nádherné střele ze střední vzdálenosti vedení. Radost členů Juventusu byla ohromná. Úroveň hry se zlepšovala a bylo jasné, že další branky přijdou. S přibývajícím časem se projevila síla lavičky, kdy pravidelným střídáním se nám podařilo dostat soupeře pod tlak, jehož výsledkem byla spousta brankových příležitostí. Některé z nich jsme i využili, takže po celý zápas jsme si udržovali vedení. Soupeř bojoval srdnatě a své dvě branky nám vstřelil po brejkových situacích. V družstvu soupeře nastoupilo několik mladších hráčů, a o to větší obdiv si za předvedený výkon zaslouží. Přesto hráči JUVENTUSU Bruntál dominovali  ve všech herních činnostech i individulních dovednostech.

Utkání skončilo vítězstvím Juventusu Bruntál v poměru 6:2. Se závěrečným hvizdem bezchybného rozhodčího vypukl gejzír radosti hráčů i jejich početných příznivců.

Vedoucí družstva i trenér tímto děkují pořadatelskému sboru, zdravotníkovi a rozhodčímu za ukázkový průběh zápasu. Děkují také rodičům a příznivcům za většinou konstruktivní přístup který umožnil trenérovi řídit hráče s cílem rozpoznání jejich vlastností a s cílem rozvoje jejich individuálního herního výkonu. Největší poděkování patří hráčům za bojovnost a předvedený výkon, který přinesl radost jim i všem přítomným. Heslo Juventusu, přinášet radost slušným lidem, bylo zcela naplněno.

Foto vítězného týmu :

Obrazek