Jdi na obsah Jdi na menu
 

Hra rukou - změna výkladu pravidel

1. 8. 2008

 Pravidlová komise ČMFS na základě školení rozhodčích před Mistrovstvím Evropy EURO 2008 a Mistrovstvím Evropy U19, následném vyhodnocení a poznatků z řízení utkání na těchto turnajích, upozorňuje na změnu výkladu pravidla „ZAKÁZANÉ HRY RUKOU“.

    Změna se týká části Pravidla 12, přestupku „hra rukou“, kdy dle výkladu FIFA i UEFA již nebude rozhodčí považovat za porušení pravidla situaci, když si hráč při odkopu míče sám nastřelí míč na ruku. Takovýto způsob hry se již nepovažuje za zakázaný způsob hry a nebude rozhodčími trestán. Ostatní případy výkladu zakázané hry rukou dle Pravidla 12 Pravidel fotbalu se nemění a zůstávají v platnosti.

    Pravidlová komise ČMFS v této souvislosti upozorňuje všechny hráče, funkcionáře a ostatní příznivce fotbalu, aby toto rozhodnutí a změnu v posuzování části Pravidla 12 vzali na vědomí.

    Rozhodčí již byli, popř. budou na seminářích rozhodčích ČMFS s touto změnou výkladu seznámeni, aby posuzování (ne)zakázaného způsobu hry rukou bylo v rámci soutěží FIFA, UEFA a jednotlivých národních svazů (ČSFS) co nejjednotnější.

V Praze dne 31. 7. 2008
Pravidlová komise ČMFS