Jdi na obsah Jdi na menu
 

4.9.2008 - Jiskra Rýmařov vers. Juventus Bruntál

4. 9. 2008

Ve čtvrtek dne 4. září 2008 jsme hráli v Rýmařově. Jednalo se o náš první výjezd na hřiště soupeře v právě rozehraném soutěžním ročníku. Od domácích pořadatelů a činovníků Jiskry Rýmařov se nám dostalo vřelého přivítání. Opět se potvrdilo, že fotbal v Rýmařově dělají lidé, kteří tuto hru milují tak jako my a jde jim o sport. Celé utkání provázela velmi přátelská atmosféra. To však neplatilo pro malé hráče na hřišti, kteří spolu sváděli nesmlouvavé,ale korektní souboje. Nasazaní hráčů obou družstev bylo ukázkové.

Sestava JUVENTUSU Bruntál byla zhruba z 50 % obměněna oproti té, která sehrála vítězné utkání proti Hornímu v Benešovu. Nyní jsme dali prostor i fdalším hráčům tak, aby si každý vyzkoušel atmosféru soutěžního utkání. K obdobnému kroku sáhneme i v příštím zápase, tak po třech soutěžních kolech by již každý hráč měl mít za sebou nejméně jeden mistrák.

V dnešním zápase jsme střídali ve hře  čtyři brankáře a v předchozím zápase dva. Všech šest brankářů obstálo a výkony hráčů na tomto postu jsou zatím nejsvětlejším bodem v herním projevu. Další hráči si post brankáře vyzkouší i v následujích třech zápasech tak, aby si v podzimní části souteže zachytalo nejméně patnáct hráčů. Poté bude postupně okruh možných brankářů zúžovan tak, aby za dva až tři roky vykrystalizovala trojice trvalých brankářů.

V rýmařovském mistrovském utkání se naplno ukázalo, kteří hráči absolvovali letní přípravu a kteří se ji nezúčastnili. Projevilo se to v herním projevu velmi intenzivně. A to ve všech herních činnostech, zejména však v obranné fázi při standartních situacích soupeře. Nezbývá než litovat, že účast na srpnových trénincích byla relativně nízká. Rozdíl v hermím projvu byl mezi našimi hráči patrný také na těch, kteří již odehráli jedno utkání a mezi těmi, pro které to byla dnes zápasová premiéra. Prokázalo se, že rozhodnutí členské schůze ze dne 3.9.2008 o sehrání co největšího počtu přátelských zápasů bylo správné, protože nám citelně chybí herní zkušenost. Jsou herní situace, které lze na tréninku modelovat jen stěží a situace, jejichž správné řešení vyžaduje herní praxi. Budeme tedy usilovat o co nejvíce přáteláků s vrstevníky, či soupeři přiměřeně staršími.

Druhý soutěžní zápas byl v prvním poločase velmi vyrovnaný. Šance byly na obou stranách a brankáři obou týmu prokazovali své umění.  O výsledku první části utkání rozhodla 19. minuta, kdy nejprve náš hráč v pozici sám před brankářem nepřevzal míč a ihned poté náš stoper řešil situaci špatně odkopem balonu do útočícího hráče, který pak se štěstím skoroval. První poločas tedy skončil v poměru 1:0 pro domácí.

Do druhého poločasu jsme nastoupili ve změněné sestavě s cílem pokusit se o vyrovnání, což se dvakrát téměř podařilo, soupeř však v obou případech zastavil míč na své vlastní brankové čáře. Od 35. minuty zápasu se však již naplno projevila fyzická převaha věkově stašího soupeře. Došlo přesně k naplnění dloholetého postulátu, který v našich podmínkách mladší přípravky říká, že kolik má soupeř v utkání hráčů ročníku 2000, tak tolik dostaneme gólů. Soupeř měl v poli čtyři hráče ročníků 2000, takže jsme dostali čtyři branky. Až budeme hrát proti Krnovu, kteý zřejmě postaví 13 hráčů narozených v roce 2000, tak lze očekávat třináct branek v naší síti. Je to však v této kategorii zcela normální. Pokud nám takto starý soupeř dá branek méně, tak to bude našim velkým úspěchem. V dalších věkových kategoriiích se vliv věkového  rozdílu postupně snižuje, až se ve starším dorostu stane téměř zanedbatelným.

Celkový dojem z rýmařovského utkání je lehounce lepší, protože herní projev má drobně stoupající tendenci. Pokud bude tento trend zachován po celý podzim a pokud se podaří plánovaná zimní příprava, tak lze objekivně očekávat značné zlepšení herního výkonu v jarní části soutěže.

Po utkání trenér poděkoval všem hráčům, protože i přes řadu chyb odehráli utkání s maximálně možným nasazením.

 

Obrazek