Jdi na obsah Jdi na menu
 

4.10.2008 - JUVENTUS Bruntál x KRNOV

4. 10. 2008

Většinu podzimní sezóny nás provází nepřízeň počasí. Už se zdálo, že tomu tak bude i tuto sobotu. Naštěstí pro hráče, hru i rodiče přestalo po obědě pršet, takže nakonec se hrálo za relativně příznivého fotbalového počasí. K utkání se dostavilo 17 hráčů a protože nás čekal těžký soupeř, který v tomto ročníku ještě neprohrál, tak byla nutná i předzápasová taktická porada.

 

Obrazek

Hráči si pozorně vyslechli trenérovy pokyny a iniciativně se zapojili do diskuse ke zvolené taktice. Jak dále ukázal vývoj zápasu, tak hráči až na malé vyjímky hráli tak, jak bylo před zápasem dohodnuto. V lehce humorném tónu je nutno podotknout, že jediné na co trenér zapoměl, byla skutečnost, kdy hráčům neřekl, do které brány mají střílet góly. Takže utkání jsme prohráli 0 : 2 a oba góly byly naše vlastní. Ale to se ve fotbale stává. I když dva vlastňáky se přeci jen tak nevidí.

Utkání začalo v přátelské atmosféře vzájemně se respektujících hráčů i rodičů nástupem hráčů na hrací plochu. 

Obrazek

 Tentokrát jsme hráli proti převážně výškově vyspělejšímu soupeři, který ve svých řadách měl i několik hráčů, kteří byli o rok starší než hráči Juventusu. Družstvo z Krnova do zápasu postavilo hráče ročníků 2000, 2001 i 2002. Věková i výškova převaha byla v zápase znát. Soupeř si sice územní převahu nevytvořil, hrálo se po celé ploše hřiště vyrovnaně, ale mnohem častěji se dostával do zakončení a měl mnohem více brankových příležitostí. V utkání jsme vystřídali tři brankáře a všichni podali špičkový výkon. Když se k tomu přidal disciplinovaný výkon obránců, záložníků i útočníků, tak bylo jasné, že soupeř nám dá gól těžce. A taky se tak stalo. Oba góly jsme si dali sami a obě situace vyplynuly z přemíry snahy našich hráčů. Vždy však začali hrát znovu a dobře. V utkání byly nařízeny dva pokutové kopy proti nám, ale i z nich jsme branku od soupeře nedostaly.

Utkání bylo kvalitní, a to zásluhou hráčů obou družstev. Výborné individuální výkony i týmová souhra hráčů. Naši hráči mají dosud nižší technické dovednosti a někteří z nich ještě hrají příliš sami na sebe. Přesto jako celek můžeme hodnotit výkon JUVENTUSU Bruntál jako nadprůměrný.  Když jsme ještě po zápase navíc vyhráli v pokutových kopech, tak panovala spokojenost.

Drobným stínem utkání zůstává slabá koncentrace hráčů, kteří jsou na střídačce. Zajímá je všechno možné, jen ne hra jejich kamarádů na hřišti.  Ale i toto časem odstraníme. A až se tak stane, tak výkonnost dále poroste.