Jdi na obsah Jdi na menu
 

27.9.2008- Slavoj SM D x JUVENTUS Bruntál

27. 9. 2008

Paté utkání Okresního přeboru přípravek se hrálo na hřišti Olympie Bruntál a hracím povrchem byla umělá tráva. Hřiště je součástí areálu Městského  stadionu v Bruntále. Toto rozhodnutí pořadatelů jsme velmi přivítali a pořadatelům patří náše poděkování. V uplynulých dnech velmi pršelo a obvyklé hřiště bylo podmáčené. S ohledem na zdraví a bezpečnost hráčů bylo toto rozhodnutí správné. Navíc to byla pro naše hráče cenná zkušenost, protože k dalšímu přátelskému utkání pojedeme do Opavy a opět se bude hrát na umělé trávě klubu SFC Opava. Alespoň hráči budou vědět, jak se s daným povrchem vypořádat.

K utkání se dostavilo 25 našich hráčů. Sraz byl v 9.50 hod. V souladu s vnitroklubovými pravidly nebylo 9 hráčů, kteří došli pozdě, postaveno do hry. Hrát může jen 16 hráčů a kdo pozdě chodí ............ svým dětem škodí.

Před utkáním poděkoval předseda našeho klubu panu Lubomíru Ščudlovi za práci, námahu, finance a čas, který věnoval úpravě našeho hřiště. K poděkování se připojili i další přítomní rodiče. Zároveň se předseda klubu jmenovanému omluvil, že k poděkování nedošlo na páteční členské schůzi. Jmenovaný sdělil, že vše dělá ve prospěch dětí a že i v budocnu rád pomůže.  Za nevšední pomoc však patří naše společné : DÍKY!

Utkání jako hlavní rozhodčí řídil pan Ivo Buček. Utkání řídil s velkým citem pro hru a s ohledem na bezpečnost hráčů. V přátelském rozhovoru po zápasu mu trenér našeho celku poděkoval a poukázal na to, že některé zákroky hráčů JUVENTUSU měl posuzovat přísněji. Shodli se na tom, že vše bylo způsobeno zaujetím pro hru a malými herními zkušenostmi začínajících fotbalistů.

Domácí tým nastoupil s družstvem, kde téměř všichni jeho hráči byli mladší než hráči JUVENTUSU Bruntál. Tomu také odpovídal obraz hry. Jakmile naši hráči zjistili, že pravděpodobně dáme více gólů, tak zcela zapoměli hrát fotbal a každý se chtěl individuálně prosadit. Kvalita hry z naší strany velmi utrpěla. Trenér reagoval častějším střídáním herních osmičlených formací a pokoušel se hráčům na střídačce vysvětlit, že musíme hrát fotbal jako obvykle. Soustředěnost hráčů však byla malá. Zcela u nich vítězila touha prozkoumat, jak vypadá granulát a zda se dá sbírat do dlaně. Hru kamarádů na hřišti sledovali jen sporadicky a při vstupu na hřiště ihned zapoměli na trenérovi pokyny. Kvalita naší hry se nezměnila ani v druhém poločase, kdy došlo k obměně herních formací. Na našem trenérovi byla patrná zcela neobvyklá rozmrzelost. Byl zkrátka výkonem rozčarován. Bylo to vidět o to více, že šlo o věc u něj téměř nevídanou.

Co je však nutno ocenit, tak hru soupeře. Hráči to byli mladší, ale hráli obětavě a nadšeně. Zejména výtečný byl výkon soupeřova brankáře, který zneškodnil velké množství našich střel. Tým soupeře vedou pánové Svoboda a Řánek.  Hráče připravili kvalitně. Proto je trochu nepochopitelné, že v uplynulých soutěžních kolech nechali  někdy hrát hráče z jiného družstva a neumožnili svým hráčům dále se rozvíjet. Velmi nás potěšilo, že oba trenéři domácího družstva nás pozvali k přátelskému utkání. Pozvání si vážíme a děkuje za něj. Pokusíme se co nejrychleji najít vhodný termín a když to počasí dovolí, tak odehrajeme možná těchto utkání více. Při rozhovoru našeho trenéra s panem Řánkem se oba shodli na tom, že všechna další utkání budou prospěšná pro oba týmy a že i v budoucnu chceme pokračovat v dobré spolupráci.

V utkání jsme tedy utrpěli vítězství v poměru 13:0. Je však nutno opakovaně podotknout, že jen málo branek padlo po skutečných fotbalových akcích.

Radost hráčů z vítězství JUVENTUSU Bruntál však byla ohromná, takže na pocitech nás dospělých vlastně vůbec nezáleží.

 

Obrazek