Jdi na obsah Jdi na menu
 

13.9.2008 - Břidličná vers. JUVENTUS Bruntál

13. 9. 2008

V sobotu dne 13. září 2008 jsme hráli další utkání Okresního přeboru mladších přípravek. Tentokrát jsme zavítali na hřiště klubu Kovohutě Břidličná. Domácí družstvo mladších přípravek vede zkušený trenér pan Jiří Ujfaluši, který kromě nesporných fotbalových  znalostí je navíc i velmi přátelský a hodný člověk. I celá atmosféra utkání byla příjemná a zcela zaměřená na sportovní výkony mladých hráčů. Utkání se hrálo za ideálního fotbalového počasí na výborném trávníku.

Obrazek

Utkání bylo zahájeno ve 13.30 hod. Úvod zápasu byl poznamenán tím, že tři naši hráči se k utkání dostavili až po jeho zahájení. Bylo nominováno 16 hráčů a k tomuto počtu byla také připravená taktika našeho týmu v utkání. Protože nás však při zahájení bylo jen 13, tak veškerá předzápasová příprava přišla vniveč a bylo nutno improvizovat, což se v utkání také negativně projevilo. Jednak bylo nutné narychlo změnit složení herních formací a utkání jsme zahájili bez připraveného náhradního brankáře. Nepravidelné střídání pak nepříznivě ovlivnilo naši snahu určovat tempo hry. Došlo k nerovnoměrnému hernímu zatížení našich hráčů, a to taky není příliš vhodné. Začátek zápasu jsme tedy kladli zvýšený důraz na obranu s cílem poznat sílu soupeře a zvyknout si na prostředí stadionu v Břidličné. V této chvíli nás několikrát svým výkonem podržel brankář. Postupně se nám podařilo vyrovnat hru a vytvářet si uzemní převahu i s brankovými příležitostmi. První poločas skončil bez branek a do kabin se šlo za průběžného stavu 0:0.

Do druhého poločasu jsme nastoupili se značně pozměněnou sestavou s cílem dát co nejdříve branku a co nejvíce kontrolovat hru. První část plánu se podařila a brzy jsme šli do vedení 1:0. Také druhá část záměru se dlouhou dobu dařila. Soupeře jsme atakovali již v jeho obranném pásmu a střed hřiště jsme zcela ovládli. Pak však naši hráči podlehli atmosféře utkání a z přemíry snahy se dopustili mnoha technických chyb při autovém vhazování. Tím jsme umožnili soupeři mnohokrát získat míč, kdy rozhodčí nechával vhazovat míč do hry opakovaně jen domácí hráče. Přesto jsme pokračovali v útočné hře a několikrát jsme byli blízko vstřelení druhé branky. V závěru utkání zahrával soupeř po sporné situaci přímý kop a náš nejmladší hráč byl při obětavém obranném zákroku zasažen velmi bolestivě do břicha. Hráči ztratili koncentraci, přestali na malou chvíli hrát, čehož soupeř využil ke vstřelení vyrovnávací branky. Pro nedostatek času jsme již nedokázali reagovat a tak utkání skončilo nerozhodně v poměru 1:1.

Sice jsme nevyhráli, přesto si všichni hráči zaslouží uznání a poděkování za předvedené výkony. Drobnou spokojenost přineslo poznání, že herní výkon hráčů i týmu má lehce stoupající tendenci. Chce to více herní praxe, pravidelnou účast na trénincích a výsledky se dostaví.  Hráčům v jejich snažení by velmi pomohla větší disciplína rodičů.

 Pro Lucii (hráč Dominik), Libora (hráč Ondřej) a Lubomíra (hráč Adam) : Sraz ve 12.45 hod na hřišti soupeře znamená ve střední Evropě čas 3/4 na jednu.

V pozápasovém penaltovém rozstřelu jsme zcela dominovali a radost hráčů byla ohromná a zcela jistě se přenesla na trenéra, rodiče a ostatní příznivce JUVENTUSU Bruntál.

 

Obrazek

Obrazek