Vítězství v Ostravském běžeckém poháru

30. 10. 2007

Významného úspěchu dosáhl závodník našeho klubu, když v seriálu osmi bežeckých závodů Ostravského bežeckého poháru dosáhl celkového vítězství.

Celý seriál byl odstartován v dubnu 2007 závodem v areálu Sportovního gymnázia v Ostravě. Dále se závodilo přespolním během v porubském lesoparku, třetím závodem byl běh Bělským lesem.

Jako čtvrtý závod byl červnový běh o Čokoládovou tretru na atletickém stadionu ve Vítkovicích. Jen pár dní po tomto závodu byl na stejném stadionu mítink světového významu pod názvem Zlatá tretra.

Pátý závod proběhl po hlavních prázdninách v Hrabové. O čtrnáct dní později pak byl šestý závod v areálu ostravského hradu v blízskosti Černé louky.  Sedmý závod se uskutečnil v atletickém areálu Základní školy Dvorského. Zde pak proběhlo o další dva týdny později i finále celého poháru. Finále to bylo se vším všudy, protože výsledek posledního závodu rozhodoval o celkovém prvenství v celém ročním seriálu. Závod dopadl pro závodníka našeho klubu na výbornou. S přehledem zvítězil nejen v tomto závodě, ale i v celém seriálu. Za celoroční výsledky pak byli odměněni závodníci na prvních šesti místech poháry i věcnými cenami.