Běžecký pohár mládeže

5. 10. 2008

V neděli 5.10.2008 se ve Šternberku konal finálový závod Bežeckého poháru mládeže olomouckého kraje. Celoroční seriál závodů má celkem 10 různých běhů na různých místech celého kraje. Poslední závod nese název PODZIMNÍ KIOSK a již dlouhodobě se koná ve Šternberku, protože místní Atletický Club je garantem celého seriálu.  V letošní¨m roce se jednalo o již 37. ročník veřejného přespolního běhu s názvem Podzimní kiosk. Závod je pořádán ve spolupráci s DDM Šternberk (Dům dětí a mládeže mimo jiné věnoval vítězům všech kategorií dort).

Již po několikátý rok se tohoto závodu účastní i závodníci JUVENTUSU Bruntál. V letošním roce nás reprezentovali dva závodníci v nejmladší věkové kategorii. Pro oba závodníky to byl první závod takového rozsahu a významu.

Svou závodnickou atletickou premiéru zvládli na výbornou. V konkurenci závodníků z několika krajů obsadili 7. a 8. místo. Startovní pole bylo velmi početné a toto umístění našich atletů je jejich velkým úspěchem. A výsledek mohl být ještě lepší, vždyť necelých 10 metrů před cílem náš závodník vedl a běžel si pro vítězství. Jednalo se o přespolní běh a na poslední přírodní překážce upadl a ztratil několik míst. I tak je uméstění skvělé a získané zkušenosti jistě oba závodníci zúročí v dalších závodech.

Naši atleti na startu s čísly 7 a 38.

Obrazek

Ještě 10 m před cílem byl atlet JUVENTUSU Bruntál na prvním místě.  Po pádu ztratil a skončil na 8. místě z 29 startujících. (další foto ve fotoalbu)